Duomenų bazės

TESTUOJAMOS DUOMENŲ BAZĖS

NAUJŲ NAXOS DUOMENŲ BAZIŲ TESTAVIMAS

Iki gegužės 31 d. atidarytas Panevėžio kolegijos bibliotekos neprenumeruojamų naujų NAXOS duomenų bazių testavimas.

Duomenų bazėje Naxos Music Library pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, pop, roko muzikos įrašai, kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynai, muzikos istorijos bei mokomoji medžiaga.

NAXOS MUSIC LIBRARY JAZZ siūlo apie 100000 džiazo muzikos garso takelių iš daugiau nei 9000 CD. Informacija apie 460 džiazo muzikantų. Tai didžiausiais pasaulio džiazo ir bliuzo muzikos katalogas.

NAXOS SPOKEN WORD LIBRARY – daugiau kaip 8400 CD su daugiau nei 6000 įgarsintų didžiausių pasaulio literatūros veikalų iš didžiausių pasaulio literatūros – poezijos, dramos, fantastikos ir negrožinės literatūros, vaikų klasikos bei Šekspyro pjesių. Visi darbai yra įgarsinti garsių aktorių. Klausydamiesi knygų internete, vartotojai gali sekti tekstus ekrane arba juos išspausdinti.

Naxos Video Library – daugiau kaip 1300 koncertų, operų, baletų pilnų vaizdo įrašų iš scenos meno leidėjų, tokių kaip Arthaus Musik, EuroArts, Dacapo, Dynamic, Ondine, Opus Arte, Naxos ir Unitel.

Naxos Works Database – klasikinės muzikos kūrinių internetinis katalogas, kuriame detaliai aprašyti apie 26000 darbų (trukmė, instrumentuotė, leidėjas, trumpas kūrinio pristatymas). Katalogas papildomas kiekvieną dieną, tai yra „jūsų vartai į klasikinės muzikos pasaulį.“

Naxos Music Library World – plati pasaulio muzikos apžvalga – nuo legendinių istorinių muzikinių pasirodymų iki šiuolaikinės pasaulio muzikos. Pristatoma 32000 menininkų.

Prisijungimo duomenų teiraukitės skaityklų darbuotojų.

PRENUMERUOJAMOS DUOMENŲ BAZĖS

 

Duomenų bazė Aprašymas Jungimasis
EBSCOhost logotipas EBSCO PUBLISHING  Prisijungimas:                                        Kolegijos tinkle Namuose    Plačiau: http://www.lmba.lt/db/8614 Daugiatemė. Visatekstė. Pateikiamos įvairių pasaulio šalių ekonominės ataskaitos, moksliniai žurnalai, populiaraus turinio viso teksto regioniniai Amerikos dienraščiai bei periodiniai leidiniai, kurių duomenys atnaujinami kasdien. Yra galimybė ieškoti vaizdinės informacijos. Dauguma informacijos pateikta anglų kalba,  kalbantiems kitomis kalbomis pravers elektroniniai vertėjai. Duomenų baze galite naudotis iš Kolegijos kompiuterių arba su slaptažodžiu iš namų.  
 Taylor & Francis Online Taylor & Francis Online Library Humanitariniai, socialiniai mokslai, medicina, sveikatos apsauga ir kt. Suteikiama prieiga prie daugiau nei tūkstančio šios duomenų bazės žurnalų. Galima skaityti straipsnius iš mokslinių žurnalų įvairiomis temomis.  Duomenų baze galite naudotis Kolegijos kompiuterių tinkle.  
  Emerald Management eJournals Collection  Plačiau: http://www.lmba.lt/db/8080 Viso teksto mokslinių žurnalų duomenų bazė. Duomenų bazėje galima skaityti viso teksto mokslinius žurnalus verslo, vadybos, marketingo, informacijos ir komunikacijos mokslų temomis. Duomenų baze galite naudotis iš Kolegijos kompiuterių arba su slaptažodžiu iš namų.  

 

Vartotojams žinotina

Naudojimosi elektroniniais mokslo informacijos šaltiniais (duomenų bazėmis) mokomoji knyga:  http://www.lmba.lt/db/8614 –  EBSCO PUBLISHING), http://www.lmba.lt/db/8617 –  Emerald Management eJournals Collection.   Ši knyga parengta vykdant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „eMoDB.LT: Elektroninių mokslo duomenų bazių atvėrimas Lietuvai“. Vienas iš projekto uždavinių – ugdyti vartotojų kompetenciją naudotis duomenų bazėmis.

Prašant slaptažodžių elektroniniu paštu, būtina nurodyti: vardą, pavardę, kursą arba pareigas ir kurių duomenų bazių slaptažodžių pageidaujate. Dėl prieigos  prie prenumeruojamos duomenų bazės  teiraukitės el. paštu: laima.lapeniene@panko.lt, daiva.kaliasiene@panko.lt arba kreipkitės į bet kurį bibliotekos darbuotoją. Slaptažodžiai suteikiami tik Panevėžio kolegijos bendruomenės nariams.

Vartotojui draudžiama:

  • prisijungimo duomenis perduoti ar suteikti prieigą kitiems asmenims;
  • rastą informaciją naudoti komerciniais tikslais;
  • kopijuoti labai didelius informacijos kiekius.

Žurnalų paieškos sistema prenumeruojamose duomenų bazėse: http://kobson.nb.rs/eifl/


LAISVOS PRIEIGOS DUOMENŲ BAZĖS

Mokslinė elektroninė biblioteka eLIBRARY.LT (www.elibrary.lt)

Šiuo metu mokslinėje elektroninėje bibliotekoje eLIBRARY.LT yra per 95 tūkst. skirtingo formato ir dydžio failų įvairiomis pasaulio kalbomis. Jų apimtis siekia daugiau kaip 190 GB.  Skaitytojai prie bibliotekos jungiasi ištisą parą iš įvairių šalių, esančių visuose pasaulio žemynuose ir laiko juostose.
Biblioteka nuolat pildoma įvairiais leidiniais, garso ir vaizdo įrašais. Šiuo metu mokslinė elektroninė biblioteka eLIBRARY.LT turi sukaupusi unikalią pasaulio tautų išminties biblioteką, istorinių knygų, unikalių vaizdo ir garso įrašų, kitų elektroninių išteklių.


Duomenų bazė Aprašymas
Euroverslo Naujienos „Euroverslo naujienų“ misija – informuoti Lietuvos verslo visuomenę apie prekybos normas ir sąlygas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) bei supažindinti juos su teisės aktais, kurie nustato naujus rinkos priežiūros, standartizacijos, notifikavimo ir teisingos konkurencijos reikalavimus.
Educator’s Reference Desk Tai vienas didžiausių pasaulyje švietimo šaltinių, kuriame pateikta virš milijono referatų, žurnalų ir straipsnių nuo 1966 m. Papildomai pateikta apie 2000 pamokų iš įvairių mokslo sričių, 3000 nuorodų į kitus informacijos šaltinius. Čia taip pat rasite 200 klausimų archyvų, kurie buvo pateikti www.askeric.org interneto svetainės puslapiuose per paskutiniuosius 10 metų.
ERIC Digests Visatekstė edukologijos išteklių duomenų bazė.
RePEc Research Papers in Economics – moksliniai straipsniai iš ekonomikos srities.
Philosophy Pages Filosofijos terminų ir vardų (biografiniai duomenys) elektroninis žodynas. Vakarų filosofijos istorija ir žymiausi jos atstovai. Daug nuorodų į panašios tematikos puslapius internete.
Collection of Computer Science Bibliographies Bibliografinė mokslinės literatūros kolekcija iš kompiuterių mokslo srities. Literatūra pateikiama iš žurnalų, konferencijų medžiagos, ataskaitų.
Minerals Yearbook Minerals Yearbook – kasmetinis leidinys, apžvelgiantis mineralus ir medžiagų gamybos šakas pasaulyje. Leidinyje pateikiama: medžiagų statistiniai duomenys, mineralai, ekonominė, techninė informacija ir kt.
Canadian Patents Canadian Patents pateikia apie 75 metų patentų aprašymus ir vaizdinę medžiagą.
Delphion Intellectual Property Network Galima rasti, peržiūrėti, analizuoti Jungtinių Valstijų patentinę informaciją. Naudotis kitų šalių patentais (Europos, Japonijos ir kt.) galima tik užsiprenumeravus.
European Patent Office Galima atlikti patentų paiešką. Pateikiami patento bibliografiniai duomenys ir referatai.
ISO Standards Organisation Tarptautinė standartizacijos organizacija. Galima standartų paieška pagal pavadinimą arba  numerį. Pateikiama tarptautine klasifikacija.
CogPrints Archyvai iš biologijos, elektroninės leidybos, lingvistikos, neuro mokslo, filosofijos, psichologijos ir kompiuterių mokslo sričių.
Ingenta Informacijos tarnyba Ingenta leidžia atlitki paiešką iš 15 dalykų, kurie dar suskirstyti į kategorijas. Nemokamai galima susipažinti su bibliografine informacija.
NDLTD Networked Digital Library of Theses and Disertations.Tezių bei disertacijų biblioteka.
Scirus Elsevier Science išvystė interneto paieškos sistemą Scirus. Ji koncentruojasi i mokslinį turinį, ieškodama kartu tinklapių ir žurnalų šaltinių. Tai įgalina visus, ieškančius mokslinės informacijos, rasti ją efektyviai. Ne visa rasta informacija yra laisvai prieinama. Sistema pateikia straipsnio pavadinimą, autorių, šaltinį, keletą eilučių teksto ir kt.
OAIster Mellon – funded projektas iš Mičigano skaitmeninės bibliotekos. Projekto tikslas pateikti laisvai prieinamus skaitmeninius šaltinius.
Oxford Scholarship Online Duomenų bazė, siūlanti laisvą prieigą prie 2763 pilnateksčių Oxford knygų.

LAISVOS PRIEIGOS ELEKTRONINIAI ŽURNALAI

Žurnalas Aprašymas
HIKARI Ltd laisvos prieigos žurnalai Hikari Ltd – tai Bulgarijos mokslinių žurnalų leidėjai, kurie suteikia laisvą prieigą prie savo leidžiamų žurnalų. Svetainėje galite rasti ir skaityti žurnalus matematikos, fizikos, inžinerijos ir biologijos temomis.
Free Scholary Electronic Journals. Engineering and Technology Journals Laisvai prieinami moksliniai elektroniniai žurnalai iš inžinerijos ir technologijos mokslų srities.
Free Scholary Electronic Journals. Interdisciplinary Topics and Complexity Laisvai prieinami įvairių sričių moksliniai elektroniniai žurnalai.
Free Scholary Electronic Journals. Physical Sciences Journals Laisvai prieinami moksliniai elektroniniai žurnalai iš fizikos mokslų srities.
All Academic Peteikiami nemokami elektroniniai žurnalai iš įvairių mokslo sričių. Galima žurnalo straipsnio paieška pagal autorių ar raktinį žodį.
Find Articles Laisvai pateikiamų elektroninių straipsnių paieškos sistema.
Highwire Press Stanfordo universiteto bibliotekų interneto svetainė. Galima pilnateksčių straipsnių paieška iš daugiau kaip 4000 žurnalų. Kai kuriais leidiniais leidžia pasinaudoti nemokamai. Prisiregistravus svetainėje galima platesnė paieška.
Magazine Article Search Engine, Directory, and Free Data Feeds Laisvai pateikiamų elektroninių žurnalų straipsnių paieškos sistema.
Interaktyvus informacinis leidinys „TRANSPORTER“. TRANSPORTER bus leidžiamas lietuvių kalba. Atskiri leidinio numeriai bus parengti anglų ir rusų kalbomis. Leidinys skirtas pristatyti Lietuvos transporto verslą ir jo galimybes NVS šalims.

 

 


 

 

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Elektroniniai ištekliai : Panevėžio Kolegija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 × 4 =